Достапни линкови

Њујорк: ОН со критики до Хамас за конфискација на хуманитарната помош за населението во Газа


Потсекретарот за хуманитарни прашања на Обединетите Нации, Џон Холмс ја критикуваше исламистичката милитантна група Хамас за конфискацијата на хуманитарната помош за Појасот Газа. Холмс изјави дека таквиот потег може да ја наруши испораката на помошта во време кога Обединетите Нации се обидуваат да им ги обезбедат неопходните продукти на околу милион и пол луѓе во Газа.
XS
SM
MD
LG