Достапни линкови

Лоднон: Британскиот Совет ги прекинал своите активности во Иран


Британскиот Совет соопшти дека ги прекинал своите активности во Иран бидејки голем дел од нивните вработени во Техеран биле повикувани на информативни разговори од страна на властите. На двајца вработени во Британскиот Совет им биле одземени и пасошите.
XS
SM
MD
LG