Достапни линкови

Њу Делхи: Бан Ки Мун повика на постигнување на договор за заштита на животната средина


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун ги повика земјите во светот да постигнат договор за мерките за заштита на животната средина. Тој, на конференцијата во Њу Делхи, оцени дека ситуацијата со загадувањето станува се полоша, но додаде дека битката против климатските промени ќе ја зголеми сиромаштијата.
XS
SM
MD
LG