Достапни линкови

Москва: Буџетскиот дефицит на Русија година ќе надмине 6 насто од БДП


Економскиот советник на рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави денеска дека буџетскиот дефицит на Русија во оваа година ќе надмине 6 насто од бруто домашниот производ. Аркади Дворкович додал дека некои економски гранки во земјата би можеле за заживеат кон средината на годината.
XS
SM
MD
LG