Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот претседател Обама денеска ќе одреди нови лимити на платите во банките


Американскиот Претседател Барак Обама се очекува денеска да ги одреди нови лимити на плата на извршните лица во банките и другите агенции кои добиваат владина помош. Лимитот, според најавите треба да биде 500 илјади долари годишно. Обама изјави дека е срамно што банкарите на Вол Стрит си делеле милионски суми бонус дури и во време на финансиска криза.
XS
SM
MD
LG