Достапни линкови

Исламабад: Милитантни групи кренале во воздух мост во североисточен Пакистан


Милитантни групи изутрината кренале во воздух еден мост во североисточен Пакистан што се користел за снабдување на американските и на НАТО војниците, стационирани во Авганистан. Агенциите јавуваат дека станува збор за еден од главните пунктови преку кои се одвивало снабдувањето на сојузниците.
XS
SM
MD
LG