Достапни линкови

Белград: Регионален состанок на ЕУ перспективите на ЈИЕ и економската криза


Европска перспектива на Југоисточна Европа во време на предизвици, справување со економската и енергетската криза, е темата на регионалниот состанок што денеска се одржува во Белград. Се очекува учесниците на состанокот да усвојат заедничка декларација со која, меѓу другото, ќе побараат забрзување на евро интегративните процеси, како и безвизен режим за земјите од регионот.
XS
SM
MD
LG