Достапни линкови

Лондон: Снежно невреме незапаметно во изминатите 20 години ја зафати Британија


Многу сообраќајници не функционираат, дел од училиштата и некои институции не работат, а повеќето од авионските летови од аеродромот Хитроу се откажуваат поради големите снежни наноси и студеното време и што ја зафатија Британија. Станува збор за невреме незапаметено во изминативе 20 години. Како што се јавува, во јужните делови на Англија снежната покривка изнесувала 30 сантиметри, а во Лондон 28.
XS
SM
MD
LG