Достапни линкови

Газа: Израелската армија извршила серија воздушни напади врз цели во Појасот Газа


Израелската армија извршила серија воздушни напади врз цели во Појасот Газа, откако вчера двајца израелски војници и еден цивил беа повредени од ракета истрелата од Газа врз јужен Израел. Милитанти од Газа истрелале најлаку 10 ракети.
XS
SM
MD
LG