Достапни линкови

Вашингтон: 140 илјади американски војници во Ирак ќе се вратат дома до наредната година изјави Обамa


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека поголемиот дел од 140-те илјади американски војници во Ирак да се вратат дома до наредната година. Во интервју за телевизијата Ен Би Си, Обама оцени дека ирачаните сега се подготвени да превземат поголема одговорност за сопствената безбедност.
XS
SM
MD
LG