Достапни линкови

Атина: Најмалку две лица повредени при судирот меѓу полицијата и земјоделците во Атина


Најмалку две лица биле повредени изутрината во грчкото пристаниште Пиреа при судирот на полицијата со земјоделците кои дојдоа да протестираат во Атина. Поголема група земјоделци имале намера со механизација да ја блокираат Атина, но полицијата со инетервенција не го дозволи тоа. Земјоделците во Грција протестираат речиси две недели поради ниските откупни цени на нивните производи.
XS
SM
MD
LG