Достапни линкови

Њуделхи: Комунистичките бунтовници убиле 15 полицајци во западна Индија


Индиската полиција соопшти дека комунистичките бунтовници убиле 15-мина полицајци во западна Индија. Во престрелката биле убиени и 8-мина бунтовници. Маоистичките бунтовници се активни три декади во 13 од вкупно 28-те индиски држави, борејки се за земја и работа за сиромашните.
XS
SM
MD
LG