Достапни линкови

Газа: Израелските воздушни сили бомбардирале објекти на Хамас


Израелските воздушни сили синока во појасот Газа бомардирале објекти на милитатната група Хамас јавуваат агенциите. Во трите напади нема повредени. Претходно израелскиот премиерт Ехуд Олмерт предупреди дека тие ке одговарат на несразмерен начин доколку палестинците ја ракетираат нивната територија. Вчера од појасот Газа беа лансирани четири ракети кон јужен Израел при што беа повредени тројца израелци.
XS
SM
MD
LG