Достапни линкови

Белград: Бакојани во посета на Србија


Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани во својство на претседавач со ОБСЕ денеска ке допатува во Белград каде што ке се сретне со српските власти. Во рамки на балкнаската турнеја таа ке ги посети и Приштина и Тирана а за подоцна месецов е најавена посета и на главниот град на Грузија, Тбилиси. Грција од 1 Јануари го презеде едногодишното претседавање со ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG