Достапни линкови

Тел Авив: Две ракети истрелани од појасот Газа врз Израел


Најмалку две ракети биле исфрелени врз Изреал од Појасот газа кој е контролиран од Хамас соопшти израелскаат полиција наведуавјки дека неам штети во денешниов напад. Засега никој не ја презеде одговорноста за истреланите плутони од вооружените фракции во газа. Иако од 18 ти јануари беше договорено примирје мегу Израел и Хамс имаше неколку спорадични ракетни напади, на кои израел одговрашае со воздушни напади.
XS
SM
MD
LG