Достапни линкови

Кабул: Канадски војник убиен во експлозија на бомба во јужен Авганистан


Канадската војска соопшти дека нивни војник бил убиен во експлозија на бомба во јужен Авганистан. 25 годишниот војник загинал вчера кога неговиот автомобил бил погоден од имповозиран експлозивен апарат западно од Кандахар.Ова е 108 от загинат канадски војници во Авганоатан, откако нивните трупи ја започнаа мисијата во таа земја од 2002 та година.
XS
SM
MD
LG