Достапни линкови

Скопје: Со биење на камбаните МПЦ ја поздрави интронизацијата на рускиот патријарх Кирил


Во сите храмови на Македонската православна црква денеска во 11 часот со 16 биења на камбаните е поздравена интронизацијата на новозибраниот патријарх на Руската православна црква, г. Кирил.
Руската црква е најбројната православна црковна заедница во светот со 165 милиони верници.
XS
SM
MD
LG