Достапни линкови

Газа: Палестински милитанти изутрината истрелале ракета од Газа


Палестински милитанти изутрината истрелале ракета од Газа врз Ашкелон, изјави портпарол на израелската армија. Ова е прва ракета истрелана од четвртокот и експлодирала во воздуха така што никој не е повреден. Засега никој не ја превзеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG