Достапни линкови

Њујорк: ОН упатија апел за обнова на Појасот Газа


Обединетите Нации упатија апел за обнова на Појасот Газа, па израелските напади, во износ од 613 милиони долари. Генералниот секретар Бан Ки Мун, на Светскиот Економски Форум во Давос изјави дека целата меѓународна заедница треба да опмогне, вклучувајки го и Израел.
XS
SM
MD
LG