Достапни линкови

Вашингтон: Администрацијата на Обама се соочува со тешки одлуки за Ирак и Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неговата администрација се соочува со тешки одлуки за Ирак и за Авганистан. По состанокот во Пентагон, Обама вети подршка за американските трупи, а најави завршување на војната во Ирак и пресиспитување на американската стратегија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG