Достапни линкови

Кабул: Претседателските избори во Авганистан на 20 август


Претседателските избори во Авганистан ќе се одржат на 20-ти август, соопшти денеска државната изборната комисија. Според авганистанскиот устав, изборите требаше да се одржат во мај, но се пролонгирани поради технички, логистички и безбедносни причини.
XS
SM
MD
LG