Достапни линкови

Москва: Кубанскиот претседател Раул Кастро на средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев


Кубанскиот претсдеател Раул Кастро денеска ке се сртене со неговиот руски колега Дмитри Медвдедев во претсдеателста резиденицја во близина на Москва. Кастро е првиот кубански лидер кој ја посетил Моксва од втората светска војна досега. Вопоследно време односите мегу двете земји се подобрени а најавени се и потпишувања на неколку договори за соработка во областа на трговијата економијата инвестициите итн.
XS
SM
MD
LG