Достапни линкови

Дамаск: Пристигнува првиот ирачки амбасадор во Сирија во последниве 20 години


Првиот амбасадор кој Ирак го испрака во Сирија во последниве 20 години денеска би требало да пристигне во Дамаск соопшија ирачките власти. Министерот за надворешни работи Лабид Абави соопшти дека и сирискиот амбасадор кој беше именуван лани треба наскоро да пристигне во Багдад . Двете земји ги обновија дипломатските односи во 2006 година.
XS
SM
MD
LG