Достапни линкови

Вашингтон: Конгресот денеска гласа за планот за заздравување на економијата на претседателот Обама


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска ќе гласа за планот на претседателот Барак Обама за заздравување на економијата во вредност од над осумстотини и дваесет милијарди долари. Доколку биде одобрен, како што се очекува, со оглед на фактот дека ова тело е под контрола на демократите, планот ќе биде проследен до Сенатот. Републиканците сметаат дека економскиот план на Обама нема да биде ефикасен.
XS
SM
MD
LG