Достапни линкови

Тел Авив: Пратеникот на САД за Блискиот Исток пристигнува во Израел


Пратеникот на САД за Блискиот исток Џорџ Мичел денеска пристигнува во Израел со цел да го утврди напредокот во одржувањето на мирот меѓу Израелците и Палестинците. Претседателот на Соединетите Држави Барак Обама веќе има кажано дека Блискиот исток е негов врвен приоритет со кој сака да се справи што е можно побрзо.
XS
SM
MD
LG