Достапни линкови

Вашингтон: Средба на Обама со претставници на Пентагон за Ирак и Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе разговара со претставници на Пентагон на тема Ирак и Авганистан. Претседателот ги остварува овие разговори пред конечно донесување на одлуката за распределување на трупите во овие земји.
XS
SM
MD
LG