Достапни линкови

Давос: Почнува светскиот економски форум


Во елитното швајцарско туристичко место Давос денеска почнува редовниот Светски економски форум на кој ќе учествуваат повеќе од 40 шефови на држави и влади и 1400 претседатели и директори на големи компании од 96 земји. Главна тема на 4- дневниот собир ќе биде светската економска криза и модалитетите за нејзино надминување.
XS
SM
MD
LG