Достапни линкови

Скопје: Агрон Буџаку претседателски кандидат на ДУИ, Мируше Хоџа на ДПА


Демократската Унија за интеграција на претседателските избори ќе настапи со својот кандидат Агрон Буџаку, а Демократската партија на Албанците со Мируше Хоџа. Овие одлуки беа донесени доцна синоќа од централните претседателства на двете партии. Претходно вчера и ПДП реши на изборите да оди со Невзат Халили.
XS
SM
MD
LG