Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Мичел ќе најстојува на конкретни резултати за израелско-палестинскиот мировен процес


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неговиот нов пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел ќе настојува да дојде до конкретни резултати во врска со израелско – палестинскиот мировен процес и оти тоа е приоритет на неговата администрација. Мичел денеска пристигнува во прва мисија на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG