Достапни линкови

Дамаск: Сирија изрази готовност за преговори без предуслови со новата американска администрација


Претседателот на Сирија Башар Ал Асад изрази готовност за преговори без предуслови со новата американска администрација. Асад оцени дека Барак Обама ги зголемил надежите дека е можен мир на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG