Достапни линкови

Будимпешта: Продолжува меѓународната конференција посветена на изградбата на гасоводот Набуко


Во Будимпешта продолжува меѓународната конференција, посветена на изградбата на гасоводот Набуко. Унгарскиот премиер Ференц Ѓурчани изјави дека главна цел на состанокот е да се обезбеди политичка и финансиска подршка за овој проект.
XS
SM
MD
LG