Достапни линкови

Брисел: Украинскиот претседател Виктор Јушченко во посета на Брисел


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска треба да допатува во Брисел за прв пат по украинско-рускиот спор околу испораката на гас за Европа, што се случи на почетокот од месецов. Јушченко ќе се сретне со претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Баросо. Се очекува во фокусот на разговорите да биде испораката на гас, а според најавите ќе стане збор и за билатералните односи.
XS
SM
MD
LG