Достапни линкови

Амстердам: Ај Ен Џи и Филипс ќе укинат 13 илјади работни места


Холандската банкарска групација Ај Ен Џи и компанијата за елктроника Филипс, денеска соопштија дека ќе укинат 13 илјади работни места, поради глобалната економска криза. Холандската влада во октомври минатата година и даде 10 милијарди евра на Ај Ен Џи, како помош за излез од финансиските проблеми.
XS
SM
MD
LG