Достапни линкови

Брисел: Денеска неформален состанок на советот НАТО - Русија


Денеска во Брисел ќе се одржи неформален состанок на советот НАТО – Русија, прв по августовската војна меѓу Русија и Грузија, кога Алијансата ги суспендира состаноците на високо ниво. Рускиот пратеник во НАТО, Дмитриј Рогозин оцени дека мразот е скршен, а рускиот претседател Дмитриј Медведев изјави дека Русија е подготвена на соработка со НАТО за обезбедување на патиштата за снабдување на сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG