Достапни линкови

Њујорк: Нафтата падна на 45 долари за барел


Цените на нафтата денеска паднаа на азиските берзи на околу 45 долари за барел, откако американскиот вице-премиер Џо Бајден изјави дека американската економија веројатно ќе се влоши во наредните месеци. Бајден вчера оцени дека може да се очекува натамошно влошување на домашната економија, пред да почне да покажува знаци на опоравување.
XS
SM
MD
LG