Достапни линкови

Нигерија: Најмалку 15 загинати во сообраќајна несреќа на фудбалска екипа


Најмалку 15 спортисти загинале во Нигерија во судир на автобусот во кој се наоѓала фудбалската екипа. Според полициски извори загинале 12 играчи и тројца тренери, а најмалку 7 биле повредени. До несреќата дошло кога едно возило се обидувало да го претекне автобусот.
XS
SM
MD
LG