Достапни линкови

Косовска Митровица: Две силни експлозии одекнале во населба претежно населена со албанци


Две силни експлозии, во кои нема повредени, синоќа, одекнале во станбен кварт во Косовска Митровица, во близина на населбата Три солитери, во која претежно живеат Албанци. Полиција се сомнева дека експлозиите се предизвикани од рачни гранати. Во овој дел на градот синоќа беше засилено присуството на Косовската полициска служба и војниците на КФОР.
XS
SM
MD
LG