Достапни линкови

Вашингтон: Американски пратеник за Блискиот Исток Џон Мишел неделава во посета на регионот


Американскиот претседател Барак Обама планира да го испрати во регионот својот нов претставник за Блискиот исток поранешниот американски сенатор Џорџ Мишел неделава, во обид за зацврснување на кршливото примирје помегу Израл и Палестинците во појасот Газа.Агенциите јавија дека Мишел треба да ги посети Египет,Израел и Западниот Брег, а се очекува да има средби со палестинскиот претсадатл Махмуд Абаса во Западниот Браг но не и со лидерите на Хамас во Газа.
XS
SM
MD
LG