Достапни линкови

Исламабад: Пакистан повикува на запирање на американските ракетни напади кај авганистанската граница


Пакистанската влада го повика американскот претседател Барак Обама за запирање на американските ракетни напади врз осомничените талибански милиатнти и Ал каеда кај авганистанската граница зошто имало цивилни жртви. Во петочниот напад од американски воздухоплови мегу 22 та убиени осумина се осомничени странски милитанти, и претствник на Ал каеда соопштија официјални пакистански претствници доадвајки дека остантаите биле цивили Нападот беше прв по прземањето на функцијата од страна на Обама.
XS
SM
MD
LG