Достапни линкови

Мадрид/Париз: 15 лица загинаа во невремето што ги зафати Шпанија и Франција


Најмалку 15 луге се убиени во најсилните бури за изминатата декада што ги зафати Франција и Шпанија.Четири деца мегу девет и дванаесет години беа убиени во саботата кога дел од спортски центар во Барселона во Шпанија се урна од ветрот кој беше со брзина од 100 километри на час Во други инциденти загинаа 11 луге во Шпанија и Франција. Буратапредизвика прекин на електичната еергија во ијладници домои и затвоарње на неколку аредроми и желаезнички линии .
XS
SM
MD
LG