Достапни линкови

Париз: Француската војска ќе учестува во спречувањето на шверц со оружје за палестинските милитанти


Францускиот претседател Никола Саркози нареди една француска фрегата да биде разместена во меѓународните води на брегот во близина на Појасот Газа за да учествува во спречувањето на обидите за шверц на оружје за палестинските милитанти. Во оваа акција, како што се наведува од кабинетот на Саркози, французите ќе соработуваат со Египет и Израел.
XS
SM
MD
LG