Достапни линкови

Москва: Русија и Куба потпишаа серија договори


Русија и Куба вчера во Москва потпишаа серија договори, вклучувајќи и договор за соработка во нафтената индустрија. Агенциите јавуваат дека до ова доаѓа на само неколку дена пред најавената посета на кубанскиот претседател Раул Кастро на Русија.
XS
SM
MD
LG