Достапни линкови

Дендермонде: 22 годишен белгиец обвинет за убиството во градинка


Дваесет годишен белгиец е обвинет за вчерашното убиство на две дечиња и една жена во градинка во градот Дендермонде. Тој влегол во градинката каде што со нож ранил уште неколку деца кои биле на возраст до три години и двајца возрасни. Се прецизира дека напаѓачот не бил под дејство на алкохол или дрога.
XS
SM
MD
LG