Достапни линкови

Пеќ: Фрлена граната врз касарната на Косовските безбедносни сили


Непознати лица синоќа фрлиле граната врз касарната на Косовските безбедносни сили во Пеќ. Нема жртви а е сторена помала материјална штета. Мотивите за нападот засега не се познати. Претходно, специјалниот представник Европската Унија на Косово Питер Фејт изјави дека Унијата во оваа година ке продолжи да му помага на Косово и на сите заедници да тргнат кон иднина и економски просперитет.
XS
SM
MD
LG