Достапни линкови

Лондон: Британија и официјално влезе во рецесија


Британската влада соопшти дека економските податоци покажуваат дека земјата и официјално е влезена во рецесија за прв пат по 1991 година. Бруто домашниот производ како втор квартал последователно падна во последните три месеца за 1,5 насто. По објавата на податоците фунтата падна на најниско ниво во однос на доларот за последните 23 години.
XS
SM
MD
LG