Достапни линкови

Ватикан: Претседателот Црвенковски ќе биде примен од папата Бенедикт


Претседателот Бранко Црвенковски денеска ќе биде примен на аудиенција кај папата Бенедикт Шеснаесетти во Ватикан. Црвенковски кој престојува во неколку дневна работа посета на Италија претходно се сретна со неговиот италијански колга Џорџо Наполитано. Тој ја изрази подршката на Италија за евроатланските интеграции на Македонија и побара умереност од Атина и Скопје во процесот на решавање на спорот со името.
XS
SM
MD
LG