Достапни линкови

Пеќ: Гранатирана касарната на косовските безбедносни сили во Пеќ


Властите во Косово соопштија дека синока била гранатрина касарната во Пеќ во која се сместени ноформираните косовски безбедносни сили. Според извештаите екслозијата ја оштетила зградата но во нападаот нема повредени. Засега никој не ја презема одговорноста. Нападот доага еден ден од официјално започнување со работа на косовките безбедносни сили на чие формирање се спротиставуваше Србија.
XS
SM
MD
LG