Достапни линкови

Прага: Чешката владата соопшти дека рускиот премиер Путин ќе ја посети Чешка


Чешката влада соопшти дека рускиот премиер Владимир Путин ја прифатил поканата на премиерот Мирек Тополанек да ја посети Чешка. Во соопштението не е прецизиран датумот на посетата која била договорена за време на телефонскиот разговор мешу Тополнек и Путин, а по решавањето на кризата со снабдување со гас на Европа преку украинска територија.
XS
SM
MD
LG