Достапни линкови

Москва: Руска компанија ќе ја гради првата нуклеарна станица во Белорусија


Руската компанија Атомстројекспорт е одбрана да ја изгради првата нуклеарна станица во Белорусија. Белорускиот министер за енергетика изјави дека двете страни се согласиле да ги завршат подготовките за конструкцијата во првиот квратал од 2009 година.
XS
SM
MD
LG