Достапни линкови

Ереван: Ерменија објави дека е блиску до нормализирање на односите со Турција


Ерменија објави дека е многу блиску до нормализирање на нејзините односи со Турција. Изјавата на министерот за надворешни работи Едвард Налбандиан следи по изјавата на неговиот турски колега Али Бабакан минатата седмица кој рече дека нормализирањето на односите повеќе не е сон.
XS
SM
MD
LG